Sorularınız?

Her hangi bir soru sormak için alt kısımı kullanabilirsiniz.

Sony Vegas Pro Nedir Ne İşe Yarar?

Video düzenleme (kurgulama) yazılımlarına Sony Vegas Pro ile devam ediyoruz. Sony Vegas Pro programı ne işe yarar? Sony Vegas Pro Nedir? sorularının cevapları bu yazımızda. Sony Vegas Pro ne demektir? Hepsini aşağıda bulabilirsiniz. Sony Vegas Pro doğrusal olmayan (non-linear) video düzenleme sistemleri için üretilmiş bir yazılımdır. Orijinal olarak Sonic Foundry tarafından çıkarılsa da, daha sonraları Sony Creative Software tarafından satın alınıp tekrardan hazırlanmıştır.

İlk başta bir ses editörü olarak hazırlanan Sony Vegas Pro, artık bir kurgu programı olarak tanınmaktadır. Programın en son sürümü olan Vegas Pro 13, 7 Nisan 2014’te çıkmıştır ve daha profesyonel bir çizgiye yaklaşmıştır.

sony-vegas-pro-nedir

Vegas Pro 13’te video ve ses prodüksiyonunun yanı sıra Blu-ray diskler yaratabilir ve çeşitli görsel efektler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Sony Vegas Pro’nun bir de daha basit işlere yönelik olan Sony Vegas Movie Studio sürümü vardır. Movie Studio’da profesyonel araçlar yer almamaktadır. Sony Vegas Pro’yu Windows Vista ve sonrasında çıkanher Microsoft işletim sisteminde kullanabilirsiniz.

Ayrıca deneme sürümü de yer almaktadır.