Sorularınız?

Her hangi bir soru sormak için alt kısımı kullanabilirsiniz.

WediaCorp Kimdir ?

WediaCorp Türkiye’de faaliyet gösteren, YouTube sertifikalı şirketler listesinde Multi Channel Network statüsünde yer alan ve içerik sahiplerini dijitalde ve YouTube üzerinde temsil eden ilk Türk Multi Channel Network olarak 2014 yılında hizmete başladı.

YouTube, Google, Facebook Business ve Dailymotion’ın resmi iş ortağı olan şirket dijitalde yaşanan dönüşümler ve ihtiyaçlar nedeniyle artık tüm sosyal mecraya 360 derece hizmet veren dijital bir strateji ajansına dönüşmüştür.

Kitle geliştirme, kanal yönetimi, video lisanslama ve içeriklerin güvenliğiyle ilgili pek çok alanda hizmet veren şirket; WediaCorp, WediaCorp Azerbaijan, WediaCorp Music ve WediaCorp International adında 4 içerik yönetim sistemine sahiptir.

Her içerik yönetim sisteminde ayrı ayrı uzmanlık gerektiren sektörlere profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Kurumsal şirketlerle köklü iletişimi ve iş birliği olan WediaCorp sektördeki pek çok marka ve kuruluşla, alanında devleşmiş isimlerle çalışıyor.

Türkiye’nin en sevilen film ve dizi içeriklerinin YouTube’da izleyicilere servisini sağlarken dijital platformlarda %90’a varan koruma gücü ile üçüncü taraf paylaşımları engelliyor.

Türkiye’nin ilk dijital müzik yapımcısı olan şirket tüm müzik içeriğini dijital platformlarda korurken, albüm ve single çalışmalarını WediaCorp Music etiketiyle yayınlıyor Turkcell Fizy,  Apple Music, Spotify, TTNET Müzik, Deezer, YouTube Music başta olmak üzere dünya üzerindeki tüm dijital marketlere dağıtımını gerçekleştiriyor.

2016 senesinde Bakü’de ofisi açarak Türkiye dışına büyümeye devam eden şirket Azerbaycan’ın devlet televizyonları, en sevilen yapımcıları ve sanatçılar ile çalışıyor.

Teknik hizmetin yanısıra partnerlerle iletişime önem veren şirket aktif şekilde sosyal etkinlikler gerçekleştiriyor.

WediaCorp dijital dünyada ve YouTube üzerinde verdiği hizmetleri teknolojik yeniliklere ayak uydurarak güncelliyor.

Partnerleri için kazanç kontrolü sağlanabilen tek tuşla ödeme istenebilen bir yazılım geliştiren şirket kullanıcılara ücretsiz ve telifsiz 30.000’den fazla Müzik ve Ses dokümanı sunuyor.

Video lisanslamada rakipsiz konumda olan şirket kendi yazılımı Wedia Security ile YouTube üzerinde verdiği lisanslama hizmetine ek olarak YouTube harici video paylaşım platformlarındaki kopyalanmış içerikleri sistemsel tarama ile tespit edip Dailymotion, vk, mail.ru ve aklınıza gelebilecek tüm legal ve illegal platformlardan kaldırıyor.

Böylelikle dizi, film ve özgün tüm içerikler korsan paylaşımdan arındırılmış oluyor.